Domain Alma ve Sorgulama

Domain Sorgulama , alan adı sorgulama ve domain (alan adı) satın alma , en ucuz domain kayıt fiyatları ile artık hızlı ve çok kolay.

haber7
0

Domain Nedir?  Domain , Türkçe karşılığı akan adı anlamına gelen kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir. Bir web sitesine ulaşmak için , web sitesinin bir IP adresi veya bir isimi olması gerekmektedir. Bunlar da , web sitesi oluşturmanın birinci adımı olmakla beraber , olmazsa olmazlarındandır.

Sahip olduğunuz domain (Alan Adı) aynı zamanda sizin kimliğinizi , markanızı , yani sizi tanıtan en önemli unsurdur. İnternet ortamında siz de yer almak istiyorsanız , mutlaka bir domain (Alan Adı) sahibi olmanız gerekmektedir.

Domain Alma işlemini www.domainalma.web.tr sitesi üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde sorgulama yaparak hemen alabilirsiniz. (.com .net .org) Uluslararası domainler ,  Amerika Birleşik Devleri firması olan ICANN (IP adreslerinin ve alan adlarının yönetimini denetleyen kuruluş) sorumluluğunda yer almaktadır. İstediğiniz uluslararası domain’leri , ilk siz alırsanız kendinize tescil edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse , almak istediğiniz domain bir başkası tarafından tescil edilmiş ise kişinin/kurumun istediği veya talep ettiği miktarlar karşısında kendinize transfer edebilirsiniz. 

Peki , neden domain satın almalısınız?

  1. Kaliteli , kısa ve akılda kalıcı bir domain satın alarak , ileriye dönük domain yatırım fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bu nedenle elinizde mutlaka en az 1 tane değerli domain bulundurmanız önemlidir.
  2. Küçük bir işletmeniz varsa , bir domain sahibi olarak işletmeniz için bir marka değeri yaratmada adım atmış olursunuz.
  3. İşletmenizi internete taşıyarak daha geniş kitlelerle iletişim kurulabilir , ve internette çevrimiçi olabilirsiniz.
  4. Bir domain sorgulama için illa bir işletmenizin olması da gerekmez. Kendinize ait bir blog açabilir veya kendinizi tanıtmak isteyeceğiniz bir site oluşturabilirsiniz. Bu noktada , sizi en iyi tanıtan ve akılda kalıcı bir alan adı oluşturarak , portfolyonuzu genişletebilirsiniz.
  5. Bu madde , neden bir web sitem olsun diyenler için: Sosyal ağlar günden güne popülerliğini değiştirebilir , bir sosyal ağın yerini bir başkası alabilir. Ancak , bir domain ile sahip olduğunuz platform , yıllar geçse de değişmez ve yitirilmez.

DomainAlma.web.tr adresinden kendinize uygun bir alan adı sorgulama yapabilirsiniz.

 


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =