İkinci el oto satışında esnafı memnun eden gelişme

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç ,  ikinci el  motorlu kara taşıtı ticaretinde KDV matrahı düzenlemesinin uygulamaya alındığını belirterek , "İkinci el araç ticaretinde artık arac

haber7
0

Erkoç , yaptığı açıklamada , düzenlemeye ilişkin uygulama esaslarının Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği nde açıklandığını hatırlattı.

Düzenlemeyle  ikinci el  araç alım satımı yapan esnaf için yeni bir dönemin başladığına işaret  eden  Erkoç , "İkinci el araç ticaretinde aracın toplam fiyatı yerine alım-satım farkı üzerinden KDV tahsil edilmesi esasının getirilmesiyle esnafın bu konudaki mağduriyeti ortadan kalktı. Artık aracın toplam fiyatı yerine alım-satım farkı üzerinden KDV ödenecek olması  esnafı  sevindirdi. Düzenleme sayesinde  ikinci el  araç ticaretiyle uğraşanlar daha az KDV ödeyecek." diye konuştu.

Erkoç , düzenlemenin kayıt dışılığı da azaltacağını , böylece devletin daha çok vergi geliri elde edeceğini dile getirdi.

Esnafın vergiden dolayı bazı araçları satmakta zorluk çektiğini belirten Erkoç , "Özellikle fiyatı yüksek araçların satışı biraz daha zor oluyordu. Ayrıca esnafın ayakta kalabilmesi için de haksız olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =