Topçu: Mazlumların arkasında Türk milleti var

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın  Topçu  , “Dün insanlık suçu işlenen coğrafyalarda  Mazlumların  yanında önce Allah sonra da büyük  Türk   milleti  vardı.” dedi.

haber7
0

Yerli Düşünce Derneği tarafından Srebrenitsa Katliamı’nın 23. yıl dönümü münasebetiyle bir anma toplantısı gerçekleştirildi. Yerli Düşünce Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen programda ilk olarak soykırımda hayatını kaybedenler için Kur an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Programda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı  Yalçın Topçu  , AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu , Yerli Düşünce Derneği Genel Sekreteri Nizam Şahin , dernek üyeleri , Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrenciler ve çok sayıda davetli yer aldı.

Srebrenitsa Hesaplı Kitaplı Bir Soykırımdı

Programda bir konuşma gerçekleştiren Topçu , Srebrenitsa’da yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek şöyle devam etti:

“O günkü vahşeti ben bir partinin il başkanı olarak yaşamıştım. Ankara sokakları acıyla , ıstırapla gözyaşıyla âdeta sel hâline gelmişti. Oralardan katliam haberleri , taciz haberleri , zulüm haberleri geliyordu. Ne Müslümanlara ne de insanlara Rabbim bir daha böyle bir zulmü yaşatmasın."

SREBRENİTSA DA HOCALI GİBİ SOYKIRIMDIR

"Batı medeniyetinin temsilcileri o dönemde yaşanan olaylar için insanlık tarihinin en utanç verici olayı dediler ama aynı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =