Esenler'de bin çocukla sünnet şöleni

 Esenler  Belediyesi'nin "Geleneksel  sünnet  Şöleni" kapsamında  sünnet  ettirilecek 1.000 çocuğun  sünnet  kıyafetlerini  Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu dağıttı.

haber7
0

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü , her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz sünnet organizasyonu gerçekleştiriyor.  Esenler  de ekonomik durumu yetersiz , kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenen "Geleneksel Sünnet Şöleni" kapsamında sünnet ettirilecek çocukların sünnet kıyafetlerini  Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu dağıttı. Dörtyol Meydanı nda gerçekleşen törende renkli görüntüler yaşandı.

SÜNNET ŞÖLENİ GELENEKSELLEŞTİ

Programda konuşan AK Parti  Esenler  İlçe Başkanı Umut Özkan , "Sünnet Şöleni ni geleneksel hale getiren Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu ve ekibine teşekkür ediyorum. Belediyemizin öncülüğünde , hastanelerimizin katkısıyla , çocuklarımız erkekliğe ilk adımı atıyorlar. Çocuklarımızı da , ailelerini de tebrik ediyorum" dedi.

12 BİN ÇOCUĞUMUZU SÜNNET ETTİRDİK

Esenler de 2009 yılından bugüne kadar 12 bin çocuğun sünnet ettirildiğini belirten  Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu , şöyle konuştu:

"Şimdiye kadar 12 bin çocuğumuzu sünnet ettirdik. Bu sene de bin çocuğumuzu sünnet ettireceğiz.  Esenler  de bu anlamda bir gelenek oluştu.  Esenler  halkının ve belediyesinin birleşmesi , bütünleşmesi adına önemli bir etkinlik ama her şeyden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =