Aksa'yı yıkalım diyen haham en yakın dostuydu

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar grubuna yönelik operasyon sonrası Oktar'ın kirli ilişkileri de gün yüzüne çıkıyor.

haber7
0

Filistinlilere kan kusturan , “Mescidi Aksa’yı yıkmalıyız” diye fetva veren Yahudi bir  haham  var. Hem  haham  hem de İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Likut Partisinin bir milletvekili. Adı Yehuda Glick.

Siyonistler Mescidi Aksa’ya Temple Mount yani Tapınak Dağı derler. Bunun adına bir de vakıf var. Yehuda Glick aynı zamanda bu vakfın kurucusu.

 

 

2014 Kasım ayında Yehuda Glick Mescidi Aksa’nın yıkılması ve yerine tüm Siyonistlerin hayali olan Yahudi Mabedinin inşa edilmesi yönünde bir çağrıda bulunmuştu.

Glick o provakatif fetvasının ardından tahrik amaçlı olarak yasak olmasına rağmen yanına bir grup işgalciyi de katarak Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’ya baskın yapmıştı. Filistinliler bu skandal eylemlere set tepki gösterince İsrail askerleri Mescidi Aksa’yı basıp , kutsalımıza kadar girip , Selahattin Eyyübi’nin yaptırdığı minberi postallarıyla kirletmişlerdi. Askerler Mescidi Aksa’nın ahşap kapı ve pencere menteşelerini gaz bombaları atarak ateşe vermiş ve içeriyi savaş alanına çevirmişlerdi.

Kasım’ın ilk haftasında Mescidi  Aksa  günlerce kapatıldı. Filistinliler için Aksa’ya Yahudilerin girmesi intifada sebebiydi. O günlerde Kudüs’te intifada sesleri yükseliyordu.

İsrail asker , polis ve istihbarat ajanlarıyla Kudüs’te intifadanın büyümemesi için olağanüstü hal ilan etti. Filistinlilere ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =