'10 liraya çeyrek altın' yasaklansın talebi

 altın  fiyatlarının yükselmesi nedeniyle son yıllarda daha fazla karşılaşılan imitasyon takıların yaz döneminde düğün sahiplerini mağdur ettiği belirtildi.

haber7
0

Bursa Kapalı Çarşı da bazı dükkanlarda  çeyrek   altın  görünümlü imitasyonlar 10 , yarımlar 20 ve cumhuriyetler ise 30 liradan satılırken , bazı vatandaşlarca alınıp hediye olarak götürülen bu takıların düğün sahiplerini mağdur ettiği belirtildi.

Özellikle son yıllarda satışı artan  altın  görünümlü imitasyon takılara , gerçeğinden ayırt edilmesi çok zor  çeyrek  , yarım ve tam olanlar da eklendi.

Kuyumcular , kendilerine getirilen takılar içinde imitasyon olanları tespit ettiklerinde düğün sahiplerinin yaşadığı üzüntüyü anlatırken , sahtelerinin satışının yasaklanması gerektiğini belirtti.

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , altının her zaman en güvenilir yatırım aracı olduğunu söyledi.

Çarşıda hareketliliğin sürdüğünü dile getiren Altıkardeş , "Ne var ki alım gücü biraz düştü. Örneğin eskiden 6 bin liralık bir bilezik alacaklarsa bunu 4 bine düşürüyorlar , 10 bin liralık bir set alacaklarsa 7 bin liralık ürünlere bakıyorlar. Yine de çok bereketli bir sezon geçiriyoruz." dedi.

"Sahte olduğunu kuyumcuya geldiklerinde öğreniyorlar"

Altın fiyatlarının yükselmesi nedeniyle imitasyon takı satışlarının arttığına dikkati çeken Altıkardeş , şöyle devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =