Ağrı’da bayramın birinci günü kaybolan ve dere kenarında cansız bedeni bulunan  Minik  Leyla’nın en son üzerinde bulunan  elbiseleri   tarlada  bulundu.

haber7
0

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın birinci günü olan 15 Haziran tarihinde kaybolan  Minik   Leyla  nın cansız bedeni arama kurtarma çalışmalarının 18’inci gününde köye 3 kilometre uzaklıkta dere kenarında bulunmuş yapılan otopsinin ardından toprağa verilmişti. 3 buçuk yaşındaki  Minik  Leyla’ya ait elbiseler dün akşam saatlerinde tarlasını biçen bir vatandaş tarafından bulundu.  Durumun bildirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen jandarma , çevrede geniş güvenlik önlemi alarak tarla içinde arama çalışması başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin de katıldığı çalışmada tarla didik didik arandı. Leyla’nın ayakkabısı , kıyafeti ve çorapları tarlanın ortasında bulundu. Ekipler Leyla’ya ait  elbiseleri  tutanak tutup teslim aldı.

"Leyla’nın  elbiseleri  cesedin bulunduğu alana 200 metre uzaklıkta bulundu" Leyla’nın amcası Yusuf Aydemir "Leyla arama kurtarma çalışmalarının 18’inci günüde bulundu. Çalışmalar kapsamında jandarma , korucu ve AFAD ekipleri çok çalıştılar , bulamadılar. Defnedildikten bir hafta sonrada  elbiseleri  bulundu. Bizim bir akraba tarlayı biçerken Leyla’ya ait penyeyi buluyor. Diğer  elbiseleri  de jandarma tarlayı ararken külotlu çorabı bulundu. Olay yeri inceleme ekibi geldi. AFAD ve jandarmada geldi. Penyeyi buldular. Daha sonra köye doğru arama yapacaklardı bu sırada Leyla’ya ait ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =