Oktar grubunundan kaçan eski üyelerden açıklamalar

 Adnan Oktar  ve grubuna yapılan operasyonun ardından , grupta uzun yıllar kalan ve yakın zamanlarda ayrılan Ceylan Özgül ve Ümit Kuruca yaşadıklarını anlattı.

haber7
0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen  Adnan Oktar  ve grubuna yönelik sabah saatlerinde operasyon başlatıldı. Başta  Adnan Oktar  olmak üzere grupla bağlantısı bulunan 170 kişi gözaltına alındı. Grup içerisinde yer alan ve yakın tarihlerde bağlantılarını koparan  Ceylan Özgül  ve Ümit Kuruca , Adan  Oktar  ve çevresi hakkında açıklamalarda bulundu.

"KANDIRDILAR" Ceylan Özgül , "2006 yılının sonunda örgüte dahil oldum. Üniversite yıllarının sonunda , 24-25 li yaşlarda girdim. Örgüt , zaman içerisinde evrim geçirdi. Benim girdiğim yıllarda televizyonları yoktu. Şu anda olan kıyafetler , görüntüler ve danslar yoktu. Benim dahil olduğum zaman Harun Yahya ismiyle çıkartılan kitaplar , konferanslar gibi faaliyetler vardı. Bu faaliyetlerin faydalı olduğunu düşündüğüm için , bu şekilde beni kandırdılar" dedi. "BULUNDUĞUM HÜCREDE KADINLAR HAPİS HAYATI YAŞARLARDI" "Örgüt içinde hücre sistemi vardı. Herkes her şeyi bilmez" diyen Özgül , "Zaman içerisinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =