Trump NATO'da Almanya'yı hedef aldı

ABD Başkanı Donald  Trump  ,  NATO  toplantısında dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.  Trump  , 'Eğer  Almanya  Rusya'ya gaz ve enerji için milyarlarca dolar veriyorsa NATO'nun nasıl iyi bir tarafı olabilir ki?' dedi.

haber7
0

NATO toplantıları için Belçika nın başkenti Brüksel de bulunan  Trump  , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda  Almanya  yı  hedef  aldı.  Trump  paylaşımında , "Eğer  Almanya  Rusya ya gaz ve enerji için milyarlarca dolar veriyorsa  NATO  nun nasıl iyi bir tarafı olabilir ki?" ifadesini kullandı.

Toplam 29  NATO  ülkesinden sadece 5 inin taahhütlerini yerine getirdiğini kaydeden  Trump  , ABD nin Avrupa nın güvenliği için milyarlarca dolar para harcadığını savundu. Trump ayrıca ,  NATO  ülkelerinin yüzde 2 lik taahhütlerini 2025 yılına kadar değil "bir an önce" yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

ALMANYA DAN  Trump  A YANIT: BİZ ESİR DEĞİLİZ

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas , ABD Başkanı Donald  Trump  ın ,  Almanya  ile Rusya nın doğalgaz anlaşmasını eleştirmesi üzerine , "Biz esir değiliz. Ne Rusya nın ne de ABD nin." şeklinde değerlendirme yaptı. 

Maas , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ,  Almanya  nın özgür dünyanın garantörlerinden biri olduğunu belirterek , bundan sonra da böyle kalacağını ifade etti. 

ABD Başkanı  Trump  ın eleştirilerine cevap veren Heiko Maas , "Biz esir değiliz. Ne Rusya nın ne de ABD nin." ifadelerini kullandı. 

Donald  Trump  ,  Almanya  nın Rusya ile petrol ve doğalgaz anlaşmaları yapmasını "çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =