Erişim sağlanamıyordu! Ünlü site yeniden açılıyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra booking.com ve benzer sitelerin yakın zamanda  yeniden  açılacağını açıkladı.

haber7
0

CNN TÜRK te katıldığı bir programda konuşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya , 1 yıldan fazla bir süredir kapalı olan booking.com un gerekli yasal düzenlemeleri takiben  yeniden  açılacağını söyledi.

Bağlıkaya , “Merkezleri Türkiye dışında olup , tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde  yeniden  hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk” dedi.

Yabancı ve yerli turistlerin en çok başvurdukları seyahat ve tatil platformu Booking.com geçtiğimiz yılın Mart ayında  TÜRSAB  ın açtığı dava sonrasında haksız rekabet yarattığı gerekçesi ile kapanmıştı. Booking.com üzerinden Türkiye de rezervasyon yapılamazken , yurtdışı rezervasyonlarda ise  site  halen hizmet veriyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =