Duyurdular: TSK ile birlikte beraber gireceğiz

 Suriye  Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma , terör örgütü YPG/PKK'nın 4 Temmuz'dan sonra Münbiç'ten çekileceğini ifade ederek , "Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile  birlikte  M&u

haber7
0

Kendisi de  Münbiç  doğumlu olan Cuma , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Münbiç  konusunda varılan mutabakatın Münbiçliler ve Suriyeli  Türkmenler  için büyük bir sevinç kaynağı olduğunu söyledi.

Bunun bir diploması başarısı olduğunu belirten Cuma , şöyle konuştu:

 "Bunun arka planında Türkiye nin bir siyasi kararlılığı var. Amerikalılar Obama döneminde verdiği sözleri tutmadılar.  TSK  ile  birlikte  Münbiçliler olarak oraya  beraber  gireceğiz. Artık o bölgede terör kalmayacak , zulüm bitecek ve huzur olacak. Biz o anı bekliyoruz.  Münbiç  mutabakatının en önemli noktası takvime dayalı olmasıdır. Bugün bizim için tarihi bir gündür. Bundan sonra o bölgede sadece ve sadece Münbiçliler olacak ,  Münbiç  i Münbiçliler yönetecek. Bundan sonra kimsenin evi gasp edilmeyecek , kimseye zulüm edilmeyecek." 

- "Münbiçliler PYD , PKK , YPG den nefret ediyor"

Cuma ,  Münbiç  te artık yeni bir döneme girildiğine dikkati çekerek , bölgenin huzur ve istikrarı için Türkiye nin uluslararası alanda büyük mücadele verdiğini ve bunun karşılığını almaya başladığını aktardı.

Vatanlarına dönmek isteyen binlerce Münbiçli nin gözü ve kulağının oradan gelecek güzel haberde olduğunu dile getiren Cuma , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz aslında sadece bir terör örgütünden kurtulmayacağız , aynı zamanda evlerimize ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =