Şimşek: Bu yapılırsa kökten çözülür

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet  Şimşek  , "Orta vadeli bir perspektifle enflasyon ve cari açık gibi sorunlar  kökten  çözülür." değerlendirmesini yaptı.

haber7
0

Şimşek , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , orta vadeli bir perspektifle enflasyon ve cari açık gibi sorunların kökten çözülebileceğini belirterek , yeni hükümetin para , maliye , makro-ihtiyati politika setini daha da güçlendirerek ekonomide başlayan yeniden dengelenmeyi sürdürmesi , yapısal reformları önceliklendirmesi ve dış kaynağın girişiyle yumuşak inişin mümkün olabileceğini bildirdi.  

Bir takipçisinin sorusu üzerine dış kaynakla IMF yi kastetmediğini vurgulayan  Şimşek  , 2018 yılında toplam küresel tasarrufların 1 ,5 trilyon dolar artarak 22 trilyon dolara çıkacağına dikkati çekti. 

Şimşek , sermayenin her zaman güvenli liman arayışında olduğuna işaret ederek , küresel dolar likiditesinin azaldığını ancak güçlü hikayesi olan ülkelere kaynak akışının devam ettiğini , Türkiye nin orta ve uzun vadeli görünümünün de pozitif olduğunu belirtti. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =