Sabancı'ya 14 milyon dolarlık dava

 Sabancı  Holding’in otomotiv sanayisindeki en önemli şirketi Temsa , ABD’li şirket ile iş ortaklığını sona erdirdi ve dağıtım haklarını sonlandırdı.

haber7
0

TEMSA , ABD’deki distribütörü ile davalık oldu. 8 yıla yakın bir süredir TEMSA otobüslerinin satışını yapan CH Bus Sales ile yapılan sözleşme feshedildi.

TEMSA (TEMSA Ulaşım Araçları AŞ) , Kuzey Amerika’daki münhasır satış servis ve yedek parça dağıtım bayisi olarak 8 yıl kadar önce CH Bus Sales ile el sıkıştı. CH Bus Sales ile TEMSA arasındaki işbirliği geçtiğimiz aylarda sona erdi. TEMSA , ABD’li şirketin münhasır dağıtım haklarını sonlandırdı.

 

14 MİLYON DOLARLIK ZARAR İDDİASI

Hürriyet in haberine göre; TEMSA tarafından alınan bu karar sonrası konu yargıya taşındı. ABD’li şirket , sözleşme feshi nedeni ile 14  milyon   dolarlık  zararının oluşacağı iddiası ile  dava  açtı. Taraflar arasındaki sorunun çözümü için görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. TEMSA tarafından alınan kararın gerisinde ise , rekabetin yoğun olduğu pazarda doğrudan kendisinin faaliyet göstermek istemesi yer alıyor.

ŞİRKETİNİ KURUYOR

TEMSA , bundan böyle Kuzey Amerika’daki faaliyetlerine , kurmayı planladığı yüzde 100 TEMSA iştiraki olan Temsa North America aracılığı yürütmeyi planlıyor.

VARLIĞINI GÜÇLENDİRMEK İSTİYOR

Konu ile ilgili TEMSA’dan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =