Güneş yanığı en kolay nasıl geçer? Deniz yanığını geçirmek için...

Ramazan ayının çıkmasıyla birlikte  Deniz  sezonunu açan binlerce kişi hafta sonu sahillere akın etti. Hava sıcaklığının çok yüksek olması sebebiyle güneşte yananlar "Güneş yanığına ne iyi gelir"

haber7
0

Yaz aylarında sahillere akın eden binlerce kişi denizin ve güneşin keyfini çıkardı. Sıcakların yüksek olması sebebiyle güneşte  yanığı  geçirenler evde tedavi yollarını ayırmaya başladı. Peki  güneş   yanığı   nasıl  geçer? Yoğurt  güneş  yanığına iyi gelir mi? Denizde yanmaya ne iyi gelir? İşte evde  güneş   yanığını  hafifletme yolları

GÜNEŞ YANIĞINA NE İYİ GELİR?

 

 

Salatalık: Salatalığı kabukları ile birlikte rendeledikten sonra suyunu sıkarak  güneş   yanığı  olan bölgeye sürüldüğünde , cilt tazelenecektir ve yanmadan dolayı oluşan yanma ve ağrılara kesin çözüm olacaktır.

Zeytinyağı: Yanıkların tedavisinde zeytinyağının oldukça iyi sonuçlar verdiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu nedenle  güneş  yanıklarında da zeytinyağı başlı başına bir mucizedir. Yanıklardan kaynaklanan yanma ve ağrıya iyi gelmesinin yanı sıra ciltte yanmadan dolayı meydana gelen gerginlikleri ortadan kaldırarak cilt de yumuşaklık ve canlılık hissi verecektir.

Yoğurt : Bilinen en klasik yöntemlerden birisidir. Ama gerçekten yanık bölgelere dolapta tutulan buz gibi yoğurdu sürüp bekleyin. Bunu günde 3 – 4 kez yapmalısınız kesinlikle acıyı ve ağrıyı azaltıyor.

Aloe Vera: Güneşten kaynaklanan yanıklar için oldukça ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =