Hyundai'den uyarı: Yıkıcı olabilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın ticaret savaşlarını yeniden alevlendiren tarife hamlelerine karşı otomotiv şirketlerinden itirazlar yükselmeye devam ediyor.

haber7
0

Son olarak  Hyundai  söz konusu tarifelerin şirketin ABD`deki operasyonlarını olumsuz etkileyeceğini ve yatırım planlarını vuracağını belirtti. Şirket bu durumun ABD ekonomisi üzerindeki etkilerine de vurgu yaptı.

Koreli otomotiv üreticisi  Hyundai  de ABD Başkanı  Donald Trump  ın tarifelerine karşı çıkan otomotiv şirketleri arasına katıldı.    Hyundai den yapılan açıklamada Trump yönetiminin tarifelerinin şirket ve şirketin ABD operasyonları için  Yıkıcı  olabileceği uyarısı yapıldı.    Hyundai açıklamasında söz konusu tarifelerin sadece şirketin ABD operasyonları ve ABD de çalıştırdığı işçiler ve tedarikçiler üzerinde olumsuz etki yaratmayacağı , bu tarifelerin şirketin ABD deki yatırım planlarını da etkileyeceğini belirtti.    Hyundai şimdiye kadar ABD ye 8 ,3 milyar dolarlık yatırım yaptı. Şirket ülkede doğrudan 25 bin kişiyi istihdam ederken , dolaylı olarak 47 bin kişiye de iş alanı sağlıyor.   

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =