ASELSAN'ın gözdeleri Konya'da üretilecek

 ASELSAN  ve  Konya  Savunma Sanayi Anonim Şirketi ortaklığında Konya'da kurulacak tesiste Türkiye'nin ihtiyacı olan savunma sistemleri üretilecek.

haber7
0

ASELSAN ve  Konya  Savunma Sanayi AŞ ortaklığında 300 milyon lira sermayeli şirketin kurulmasına dair proje için imzalar atıldı.

Silah sistemlerinin üretilmesi , tasarımı , Ar-Ge si ve inovasyon merkezi oluşturulması kapsamında , Organize Sanayi Bölgesinde 35 bini kapalı 140 bin metrekarelik alanda Silah Sistemleri Tesisi kurulacak.

Projesi , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve önümüzdeki günlerde temeli atılacak tesisin 2019 da üretime geçmesi hedefleniyor.

TBMM Sanayi , Ticaret , Enerji , Tabii Kaynaklar , Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız , 300 milyon lira sermaye yatırım ile ülkenin ihtiyacı silah sistemlerinin üretileceğini söyledi.

Konya nın , Anadolu nun savunma sanayi üretim merkezi olması yolunda önemli bir adımın atıldığına dikkati çeken Altunyaldız , savunma sanayisinin Türkiye nin çekici gücü olmaya devam edeceğini ve 3 ,5 milyar dolarlık ihracatın  Konya  ile daha da yukarı taşınacağını dile getirdi.

Altunyaldız ,  ASELSAN  ın önemli bir yatırımının  Konya  ya kazandırılmasıyla kentin savunma sanayisinin omurgası olacağını vurguladı.

"ELEKTRONİK VE MEKATRONİK SİSTEMLER DE ÜRETİLECEK"

Konya nın tedarikçi firmaları , işgücü ve insan kaynağı birikimiyle savunma sanayisi potansiyeline işaret eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =