Sivas'ta 40 bin kişilik istihdam sağlanacak

Sivas'ta kurulacak  Demirağ   organize sanayi  Bölgesinde (OSB) 40 bin  kişilik   istihdam  sağlanacağı bildirildi.

haber7
0

"Sivas ın 40 yıllık rüyası 40 bin kişiye  istihdam  sağlayacak" sloganıyla hayata geçirilen  Demirağ  OSB nin alt yapı inşaat protokolü imza töreni Valilikte gerçekleştirildi.

Vali Davut Gül , törende yaptığı konuşmada ,  Demirağ  OSB nin 814 hektar araziye kurulduğunu söyledi.

 

 

Bu OSB nin diğer  organize sanayi  bölgelerinden farklı olduğunu belirten Gül , "Farkı , her parselinde demiryolu kılçık hattı var. Yani 224 sanayi parselimizin 224 ünün de demiryoluna ulaşabildiği bir imkan var. Bizi güçlü ve farklı kılan bu." diye konuştu.

Gül , OSB nin 2015 yılında imar planının onaylandığını hatırlatarak , "Bunu 40 yıldır konuştuk ama fiilen bunun yapılma aşaması son 3 yılda hızlandı. İmar planının da onaylanması tek başına yetmiyor. Kamulaştırılması , normal süreci takip ettiğinizde 5 yıl , 10 yıl , 15 yıl sürebiliyor. O arazileri almak çok meşakkatli bir iş. Kamulaştırma çözülmeyince de işe başlayamıyorsunuz. Bakanlar Kurulu burayla ilgili acele kamulaştırma kararı aldı.  organize sanayi  bölgelerinde son 15 yılda Bakanlar Kurulunun acele kamulaştırma kararı aldığı başka bir yer yok. Projemiz bitti ve 7 Haziran da proje ihalesini gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Alt yapı çalışma süresinin 2 yıl olduğunu aktaran Gül , şunları kaydetti:

"Bizim isteğimiz 2019 un 4 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =