Osman tutuştu! 'Aman beni Türkiye'ye vermeyin…'

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında aranırken Urugay'da tutuklanan  Osman  Naim Kaya , Türkiye'nin iade talebine karşı mahkemeye itiraz başvurusu yaptı. 'Türkiye'ye iade edilmek istemiyorum' diyen Kaya'

haber7
0

Osman Naim Kaya ,  Çiftlik Bank  soruşturmasının bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın ın Uruguay daki ortağı... Aydın ın Uruguay daki bütün ticari ve hukuki bağlantılarını sağlayan kişi. Aydın ile Uruguay da ortak işleri var. Sıradan bir işçi iken kısa süre özel jetlerle seyahat eden bir işadamı haline geldi. Aydın ile  Çiftlik Bank  ın Uruguay versiyonunu kurmak için çalıştılar.  Çiftlik Bank  soruşturması başlayınca , savcılık hakkında Kırmızı Bülten çıkardı.

 Bütün dünyada aranırken geçtiğimiz mart ayında Uruguay da yakalandı ve tutuklandı. Türkiye , Kaya nın iadesi için hemen harekete etti. Gerekli işlemleri başlatan Türkiye nin iade talebi Uruguay makamlarına iletildi. Kaya , bunun üzerine Uruguaylı avukatları vasıtasıyla Uruguay daki mahkemelere itiraz etti.

Başvurusunda Türkiye ye iade edilmek istemediğini belirterek , Uruguay’da büyük çaplı işleri olan bir işadamı olduğunu ve Türkiye’deki soruşturmayla bir alakası olmadığını iddia etti. Kaya nın itiraz başvurusu incelemeye alındı. İtirazın incelemesinin tamamlanmasının ardından Kaya nın iade edilip edilmeyeceğine karar verilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =