Yeni evlenenlerin kabusu oldu!

 İzmir  Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel , düğünlerde takılan sahte altınların sayısının arttığını belirterek , "Yeni evlenen çiftler takılarını bozdurmak için kuyumcuya geldiğinde büyük hü

haber7
0

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Baransel düğünlerde takılan sahte altınlar konusunda uyarıda bulundu. Baransel , piyasada düzelme beklediklerini söyledi. Dolardaki düşüşe karşın altının etkilenmediğini dile getiren Baransel , "Henüz bu düşüş sağlanmadı. Yarın piyasalar daha hareketlenir ve düzelme olur , diye umuyoruz" diye konuştu. 

ÇEYREK ALTIN SATILMIYOR

 

 

Haziran ayının sonuna gelinmesine ve  düğün  sezonunun açılmasına rağmen  altın  satışının artmadığını kaydeden Başkan Baransel , gram  altın  takmayı tercih edenlerin daha çok olduğunu vurguladı.

TAKILARIN İÇİNDEN SAHTE ÇOK ÇIKIYOR

Son dönemde düğünlerde sahte  altın  takanların arttığını da belirten Turgay Baransel , "Bijuterilerden alınan altınlar gerçek  altın  değildir. Büyük marketlerde bile çeyrek  altın  adı altında sahte  altın  satılıyor. Çelikten  altın  yapmışlar , vatandaş onu alıp , bir kurdele takıyor. 

Düğünde sıraya girip , geline hediye ediyor; kimin taktığı da belli olmuyor.  Yeni  evlenen çiftler takılarını bozdurmak için kuyumcuya geldiğinde büyük bir hüsran yaşıyor. Evde kendileri hesaplayıp , kafalarında bir fiyat belirliyorlar. Gerçeği öğrenince büyük şok yaşıyorlar; çünkü takıların içinden çok sahte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =