Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın , "Şehir hastaneleri  Hayalim  olan projeler dizisiydi"  dediği  o hastanelerden biri  daha   bitti  , son rötuşları yapılıyor. Elazığ'da 4 bin personelin görev alacağı bin 38 yataklı "Şehi

haber7
0

Yozgat , Mersin , Isparta , Adana ve Kayseri de tamamlanıp açılan şehir hastanelerinden sonra  Elazığ  Şehir Hastanesi de hizmet vermek için gün saymaya başladı. 23 Temmuz da açılması planlanan , 4 bin personelin hizmet vereceği içerisinde 37 ameliyathane , 160 yoğun bakım , 28 tane diyaliz ünitesi , psikiyatri , kadın doğum ve çocuk hastanelerinin yer aldığı bin 38 yataklı "Elazığ Şehir Hastanesi" 355 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde kuruldu. Son rötuşların yapıldığı hastanenin 600 milyonluk bir yatırım olduğu öğrenildi. 

Sağlık Bakanlığının ,  daha  kaliteli , rahat bir sağlık hizmeti alması için sürekli bir çalışma içerisinde olduğunu aktaran İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Cahit Polat , "Yakın zamanda açılışını yapacağımız  Elazığ  Şehir Hastanesi de bunlara bir örnektir. 23 Temmuz da bir aksilik olmazsa Şehir Hastanesinin açılışını yapmış olacağız.  Elazığ  Şehir hastanesi sadece ilimize değil , bölgeye hitap eden hatta yurt dışından hasta kabul edecek bir  hastane  konumunda olacak. Eskiden basit tedaviler için bile ilimizden farklı illere sevk ederdik. Şuan geldiğimiz noktada özellikle ameliyatlar ve tedaviler ilimizde yapılmaktadır. Hatta yurt dışından hasta kabul etmekteyiz" dedi. "Özellikli sağlık hizmeti sunan birimlerde var" 

 

 

Elazığ Şehir Hastanesinin bin 38 yataklı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =