Gümrük Müşavirleri 109. yaşlarını kutladı

İstanbul  Gümrük   Müşavirleri  Derneği (İGMD) düzenledikleri Geleneksel İftar Yemeğinde mesleklerinin 109. yaşını bin dörtyüz davetli ile kutladı.

haber7
0

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği WOW İstanbul Hotel’de düzenledikleri “Geleneksel İftar Yemeği”nde mesleklerinin 109. Yaşını , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın üst yönetiminin , İTO Yönetiminin , çok sayıda gümrük müşavirinin , iş dünyasının ve STK temsilcilerinin katılımıyla kutladı.

Gümrük Müşavirlik Mesleğinin 109. yılının kutlandığı gecede bir konuşma yapan  İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği  (İGMD) Başkanı Serdar KESKİN , gümrük müşavirlerinin , yüz binden fazla çalışanıyla gümrük işlemlerinin %91’ni gerçekleştirdiğini belirtti.

Yüzdokuz yıllık meslek tarihlerinin yazılı ve görsel eserlerini “Gümrük Müşavirleri Müzesi”nde sergilediklerini de dile getiren İGMD Başkanı KESKİN , kurdukları müzenin dünyada ilk ve tek olduğunu belirtti.

Gümrüklerin sadece gümrük işlemlerinin yapıldığı yerler olmadığı dile getiren İGMD Başkanı Serdar KESKİN: “Gümrükler insan , hayvan sağlığının , çevrenin ve doğanın korunması , ülke güvenliğinin sağlanması , rekabet gücünün arttırılması için de çalışıldığı yerlerdir. Bu nedenle düzenlediğimiz milyonlarca beyannamede bu unsurlara dikkat ediyor , ülkemizin dış ticarette büyümesi için hassasiyetle ve etik çerçevesinde çalışıyoruz. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Ayrıca mesleğimizin  109  yıllık tarihinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =