Almanya  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr , firari FETÖ’cü  Adil  Öksüz’ün Almanya’da bulunup bulunmadığına ilişkin güncel bir gelişme olup olmadığı konusunda somut bir şey

haber7
0

Berlin de düzenlenen basın toplantısında Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Adebahr ve İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Eleonore Petermann , FETÖ firarisi  Adil  Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin’de görüldüğü iddialarına ilişkin AA muhabirinin sorularını cevapladı.

Adebahr , "2 yıl önce Türkiye’de gerçekleşen darbe girişiminin ele başlarından  Adil  Öksüz’ün Almanya’da Berlin’de görüldüğüne ilişkin haberler var. Bu konuda Alman makamlarında bilgi var mı? Eski  Almanya  Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel , Öksüz hakkında yeterli bilgiler olması durumunda Alman makamlarının harekete geçeğini söylemişti.” şeklindeki soruyu yanıtlarken , “Gabriel’in o dönemde söyledikleri hala geçerli. Onun temel ifadesi geçerli. Güncel bir gelişme olup olmadığı konusunda şu an bir şey söyleyemeyeceğim." dedi.

 

 

Alman hükümetinin FETÖ’yü yeniden değerlendirdiğine ilişkin Alman basınında da haberler çıktığının hatırlatılması üzerine Adebahr , şöyle konuştu:

"Bildiğiniz gibi haberlerle ilgili yorum yapmıyoruz. Burada , Alman Büyükelçiliğinin olası gizli bir raporundan söz ediliyor. Şunu söyleyebilirim: Alman Hükümeti ve Dışişleri Bakanlığı , Türkiye deki tüm olayların değerlendirmesinde olduğu gibi Gülen hareketinin değerlendirmesinde de çeşitli kaynaklara dayanıyor. Buna , Büyükelçiliğin raporları , Türk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =