Mersin-Antalya yolu 4 saate düşüyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Antalya-Mersin arasındaki yolun yapılan tünel ve viyadüklerle 11-12 saatten 4  saate  ineceğini müjdeledi.

haber7
0

Burdur karayolu ile Isparta  yolu  üzerinde adeta köprü vazifesi gören 19 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu’nun sonuna gelindi. Yapımı tamamlanmak üzere olan ve Antalya’ya gelen turist ve sürücülere 45 dakikalık zaman avantajı sağlayan Kuzey Çevre Yolu’nda incelemelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , yolun son durumu hakkında Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı. Ardından  Antalya  Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte makam aracına binen Çavuşoğlu , direksiyon başına geçerek Isparta  yolu  Dereboğazı mevkiinden , Burdur istikametine yolun ilk test sürüşünü gerçekleştirdi. Çevre yolunun yaklaşık 10. kilometresinde duran Çavuşoğlu , burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

"45 dakika zaman kazanımı olacak" 

 

 

Kamyon ve tırların güzergahı kullanmaya başladığına dikkat çeken Çavuşoğlu , Kuzey Çevre  yolu  ile ilgili şu bilgileri paylaştı: 

"İlk etabı 19 kilometre olan bir yol. Döşemealtı bölgesinden Antalya-Isparta Dereboğazı yoluna bağlanıyoruz. Alanya , Serik , Manvgat’tan gelenler ya da Burdur , Denizli ya da İstanbul’dan direkt o tarafa geçecek olanlar artık şehrin içerisine girmek durumunda kalmayacaklar. 45 dakika burada bir zaman kazanımı olacak. Ayrıca şehrimizin ,  Antalya  merkezimizin trafiğinin rahatlanması bakamından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =