Rusya'nın Ukrayna'dan aldığı Kırım'da bölgenin tümünde elektriklerin kesildiği duyuruldu. Kırım'daki yetkililer , bölgenin tamamında elektriklerin kesildiğini açıkladı.

haber7
0

Rusya Enerji Bakanlığı ,  Rusya  daki elektrik santralinde meydana gelen bir kaza nedeniyle  Kırım  da geniş çaplı bir elektrik kesintisi yaşandığını açıkladı.

Kırım Başbakanı Sergey Aksyonov ,  Rusya  nın güneydoğusunda Taman da bulunan elektrik santralinde yaşanan aksaklık nedeniyle elektriklerin kesildiğini söyledi.

 

 

Aksyonov a göre , bölgeye 3 saat içinde elektrik yeniden verilebilecek.

Ukrayna da 2014 de Rus yanlısı yönetime karşı Batı yanlısı yönetimin iktidara gelmesinin ardından Rusya , Kırım ı yasa dışı ilhak etmiş ve Ukrayna nın doğusundaki Rus nüfusunun yoğun olduğu Donetsk ve Luhansk bölgesinde isyancılar yönetime karşı mücadele başlatmıştı. Krizi çözmek amacıyla yapılan müzakereler sonucunda ateşkesin sağlanması , ağır ve hafif silahların bırakılması ve esirlerin serbest bırakılmasını öngören Minsk Anlaşması yapılmış , ancak yapılan ihlaller sonucu bir türlü ateşkes sağlanamamıştı. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =