2018 AÖF üç ders sınavı ne zaman? Temmuz ayının tam açında?

2017 -  2018  eğitim öğretim dönemi içerisinde tamamlanan AÖF sınavlarının ardından gözler üç  ders  sınavına çevrildi. Özellikle bir an önce mezun olmak isteyen öğrencilerin merak ettiği

haber7
0

Açıktan üniversite eğitimini tamamlamak ve mezuniyet belgesini almak isteyen öğrenciler gözünü üç  ders  sınavına çevirdi. Alttan dersi olanları yakından ilgilendiren  AÖF  üç  ders  sınav tarihi belli oldu.

Anadolu Üniversite tarafından yayımlanan sınav takvimine göre  2018   AÖF  üç  ders  sınav 21  Temmuz  da yapılacak.

3  ders  SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler "Üç  ders  Sınavı"na girebilir.

Öğrencinin , güz ve bahar dönemlerinde toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere ilgili öğretim yılı dönemlerinde kayıt yaptırmışsa “Üç  ders  Sınavı”na girebilir.

Lisans öğrenimini sürdürürken önlisans mezunu olmak isteyen ancak ilk 4 yarıyıldan başarısız dersi bulunan öğrenci , "Üç  ders  Sınavı"na giremez.

AÖF ÜÇ  ders  SINAVI HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Türkiye’de üç  ders  sınavının yapılacağı Adana , Ankara , Antalya , Bursa , Diyarbakır , Erzurum , Eskişehir , Gaziantep , İstanbul , İzmir , Konya , Samsun , Trabzon , Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 22  Temmuz  2017 Cumartesi günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında açık olacaktır. Türkiye Programlarına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =