Arap ülkesinde darbe hazırlığı! Amcasını azledecek

BAE'nin desteğini alan  Bahreyn  Kralı Hamed , 48 yıldan beri Başbakanlık yapan amcası Halife’yi azletmenin hazırlığında.

haber7
0

Ortadoğu da her ülkenin iç işleri karışan Birleşik  Arap  Emirlikleri nin (BAE) , şimdi de  Bahreyn  de bir saray darbesi düzenleme peşinde.

El Kuds El Arabi gazetesinin haberine göre ,  Bahreyn  Kralı Hamed bin İsa , 1970 ten beri Başbakanlık görevini yürüten öz amcası Halife bin Selman ı devirmek için harekete geçti. Başbakan Selman ın hanedan içerisinde Kral ın sevmediği isimleri kolladığını belirten gazete , Hamed in değişiklikle en küçük oğlu Saray Muhafızı Komutanı Nasır ı da veliahtlığa getirmeyi tasarladığını yazdı.

İSRAİL KARŞITI PRENSE TASFİYE

Midle East Eye a konuşan diplomatik kaynaklar ise saray darbesinin  BAE  Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed in desteğini aldığını söyledi. Bin Zayed in Nasır bin Hamed i birinci veliahtlığa getirerek hem yönetimi gençleştirmek hem de  Bahreyn  içerisindeki Kudüs ihanetine karşı yükselen sesleri bastırmak istediği kaydedildi.  Bahreyn  de Başbakan Selman ile mevcut veliaht Selman bin Hamed in , İsrail ve  BAE  ile yakınlaşma politikasından rahatsızlık duyduğu ifade ediliyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =