LGS tercih başvuruları ne zaman başlayacak? 2018

 2018  yılı itibariyle Liseye Geçiş Sınavına girenlerin merak ettiği  LGS   tercih   başvuruları  başlama tarihi belli oldu. Buna göre bu sene ilk defa düzenlenen  LGS  sınavı  tercih  işlemlerinin detayları belli oldu...

haber7
0

Binlerce öğrenci 2017 -  2018  eğitim öğretim döneminde ilk kez girdiği  LGS  (Liselere Geçiş Sınavı) nın ardından gözler sonuç ve  tercih  başvuru tarihine çevrildi.  Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimini açıkladı. Peki öğrenciler ve ailelerin merakla beklediği  LGS  tercihleri ne  zaman  başlayacak? İşte 2018 Liselere Geçiş Sınavı yani  LGS   tercih   başvuruları  ile ilgili detaylar..TERCİHLER NE ZAMAN?

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre , liselere yerleştirmeler için adrese dayalı sistemde tercihler , yerelde oluşturulan Ortaöğretim Kayıt Alanları na göre yapılacak. Kayıt alanları , ortaokulların kontenjanları göz önünde bulundurularak , öğrencilerin evlerine en yakın olan liseler çerçevesinde belirlenecek. Kayıt alanında bütün lise türleri (Anadolu lisesi , Anadolu meslek lisesi , Anadolu imam hatip lisesi) yer alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) , adrese dayalı sistemle liselere yerleştirme tercihleriyle sınavla öğrenci alacak liselere yerleştirme tercihleri ve pansiyonlu okullara tercihler , aynı anda 2 Temmuz-13 Temmuz tarihlerinde alınacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =