Manisa'da TOKİ konutları anahtar teslim töreni

Toplu  Konut  İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan , Akgedik Yunuskent Toplu  Konut  Projesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada , "Son 4 yıldır yatay mimari modelini esas alıyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri Yu

haber7
0

Turan ,  TOKİ  nin Yunusemre Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen "Akgedik Yunuskent Toplu  Konut  Projesi 1. Etap 1101  Konut   Anahtar   Teslim  Töreni"ne katıldı.

Törende bir konuşma yapan Turan ,  TOKİ  olarak 81 ilde 551 şantiyede çalışmalarının devam ettiğini , 2003 yılından bu yana 833 bin  Konut  ürettiklerini belirterek , "Son 4 yıldır yatay mimari modelini esas alıyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri Yunuskent. Burası çok kısa bir süre içerisinde bir ilçe ölçeğine gelecektir. Bunu da 2-3 yıl içerisinde tamamlayacağız.

Birkaç yıl içerisinde burada 20-22 bin vatandaşımız yaşayacak. Bu proje tamamlandığında örnek gösterilecektir. Dairelerin tamamı  Teslim  aşamasında. Ancak bir site yönetimi kuruluyor. Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için belirli bir planlama yapıldı. Bu projede 1 kişiye 18 metrekare yeşil alan düşüyor. En tepelik bölgede çok büyük bir seyir ve rekreasyon alanı inşa edeceğiz. Trafik sorunu yaşanmaması için yollar oldukça geniş tutuldu. Bu projede kastımız şehrin farklı ekonomik katmanlarından insanları bir arada yaşatmaktır. Diğer etaplarımızda üst gelir gurubuna yönelik daireler yapılacaktır." ifadesini kullandı. 

İkinci etabın başvurularının müjdesini de veren Turan , 1523 konuttan oluşan 2. Etap ta da hiç  Konut  sahibi olmayan vatandaşların 18 Haziran-6 Temmuz tarihlerinde başvurularını alacaklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =