Kırşehir'de Petlas işçisine yüzde 18 zam

 Kırşehir  Petlas’ta toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre sendikalı 2 bin 100 işçinin maaşlarına 1 Ocak 2018'den geçerli olmak üzere  yüzde  18  zam  yapılacak.

haber7
0

Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer ,  Petlas  ile 1 Ocak 2018’de başlayan toplu-iş sözleşme görüşmelerinin 5 Haziran 2018 tarihinde yapılan son görüşmede anlaşma ile sonuçlandığını açıkladı.

Petlas ve Petrol İş sendikasının yönetici ve temsilcilerinin katıldığı son oturumda  işçilerin 1 inci yıl ücretlerine yüzde 18 , ikinci yıl ücretlerine enflasyon oranında  zam  yapılacak sosyal yardımlara ise yüzde 50 ye varan artışlar sağlandı. Recep Sefer , iki yıl geçerli olacak sözleşme görüşmelerinin mutlu bir şekilde sona ermesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

 

 

“Türkiye’nin ve Kırşehir’in en önemli kuruluşlarından olan  Petlas  Lastik Fabrikası’nda işveren ve sendika her türlü fedakârlığı yaparak görüşmeleri mutlu bir şekilde sonlanmıştır. 1 Ocak 2018’da başlayan toplu sözleşme görüşmelerimizin 5 Haziran 2018 tarihinde yapılan son toplantıda mutlu bir şekilde tamamlanmıştır. 

Petlas işçisine 2018’dan geçerli olmak üzere birinci yıl için yüzde 18 , ikinci yıl için enflasyon oranından  zam  verilecek. Ayrıca sosyal yardımlara da yüzde 50’lik  zam  verilecek. Yine her işçiye yılda dört kez bir maaş tutarında ikramiye verilecek. 2 bin 100 sendikalı işçiye 1 Ocak 2108’dan bu yana geçerli olacak  zam  farkları da ödenecek. Bu rakam da  Kırşehir  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =