Vedat Demiröz 100 milyon TL'lik müjdeyi verdi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Bitlis  Milletvekili  Vedat   Demiröz  , Bitlis’in tarihi ve doğal güzelliklerini ortaya çıkararak , kentin çehresi değiştirecek dev projede sona yaklaşıldığını duyurdu.

haber7
0

Doğu Anadolu’nun içinde barındırdığı tabii ve tarihi güzellikleri ile nadide şehirlerinden olan Bitlis’in kent merkezinden geçen , üzerinde işyeri ve dükkânların bulunduğu  Bitlis  Deresi ıslahı için çalışmalar devam ediyor. Şehrin yıllardır çarpık ve plansız yapılaşması sonucu görünmez hale gelen doğal ve tarihi güzellikleri bir bir gün yüzüne çıkaracak “Dere Üstü Islah” çalışmalarının tamamlanması ile birlikte; içinden geçen su , şehrin varlığına artı değer kazandıracak.

Projenin hayata geçirilebilmesi için uzun zamandır yoğun çaba sarf ediliyor

 

 

Bitlis Dere Üstü Islah Projesi’nde sona yaklaşıldığı müjdesini veren  Vedat  Demiröz; “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın destekleriyle; Orman ve Su İşleri , Çevre ve Şehircilik , Kalkınma ve Maliye Bakanlarımızla yaptığımız yoğun çalışmalar neticesinde projenin hayata geçmesi hususunda önemli bir aşamaya gelmiş olduk.” dedi.

Projeye Maliye Bakanlığı’ndan  100   milyon  TL

Demiröz: “DSİ’nin çalışmaları sonucunda tespit edilen  100   milyon  TL kamulaştırma (istimlak) bedeli için ihtiyaç duyulan kaynak , Kalkınma Bakanlığı’nın onayı ile Maliye Bakanlığı tarafından tahsis ediliyor. Bu kaynakla projenin en önemli ayağı olan finans sorunu da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =