Yerli Düşünce Derneği Fergana katliamını andı

 Yerli   Düşünce   Derneği  Genel Merkezi'nde 3 Haziran  Fergana  Katliamı yıl dönümü münasebetiyle bir anma konferansı gerçekleştirildi.

haber7
0

Programda bir konuşma yapan  Yerli  Düşünce  Derneği  Onursal Başkanı  Yalçın Topçu  , kendisinin de bir Ahıska Türk ü olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: 

"Nisan ayında Özbekistan ın Kuvazay kasabasında bir pazarda başlayan küçük bir kavga , Özbek ve Ahıska Türkleri nin kardeşliğini istemeyen karanlık güçlerin kışkırtması ile iki kardeş birbirine düşürülerek gün be gün büyütülerek Ahıska Türklerinin yeni bir felâketine sebep oldu.  Fergana  da meydana gelen olaylarda yüzlerce , binlerce ev; hatta köyler yakılıp yıkıldı. İş yerleri ve otomobiller zarar gördü. En korkuncu da canlar telef oldu , masum çocuklar vahşice öldürüldü.

Ruhsuzlaştırılmış ve mankurtlaştırılmış olan maşalar öz kardeşlerine tecavüz etti. Türk’ü Türk’e kırdırtma planlarını başarı ile uygulayanlar amaçlarına ulaşmışlar , Özbeklerle Ahıska Türkleri arasında cereyan eden kardeş kavgasında maalesef kan döktürmeyi başarmışlardı" dedi.

"Ahıska Türkleri üçüncü , hatta dördüncü kez vatan değiştiriyor"

"Ahıska Türkleri yüzlerce ölü ve yaralısıyla 45 yıl önce Stalin’in yaşattığı dehşeti yeniden yaşıyor , bu kez üçüncü , hatta dördüncü  defa vatan değiştirmek zorunda kalıyordu. Ata yurtları olan en eski Türk topraklarını da kurbanlar vererek terk etmek zorunda kalmışlardı. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =