Bir ile daha havalimanı! Yılda 2 milyon yolcu...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ile Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı törenle Yozgat Havalimanı'nın temeli atıldı.

haber7
0

Temel atma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bozdağ , ray döşeme çalışmalarına devam edilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin bedelinin 9 milyar 500  milyon  lira olduğunu söyledi. Bozdağ , "Bugün Yozgat için tarihi bir gün. Yozgat elbette pek çok hizmet gördü , pek çok esere sahiplik yaptı. Hükümetlerimiz döneminde pek çok adım Yozgat’a atıldı. Bunların içerisinde çok önemlileri var; ama en önemlilerinden birisi hiç şüphesiz bugün Sayın Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı mız Ahmet Arslan beyefendiyle birlikte sizin şahitliğinizde resmi temelini attığımız Yozgat Havaalanı dır. Tünellerle Yozgat’ın dağları delindi. Şimdi de ray döşemesi yapılıyor. İnşallah , 2019 yılının ikinci yarısına gelindiğinde , Yüksek Hızlı Tren hattının açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Yüksek Hızlı Trenin bedeli 9 milyar 500  milyon  lira. Yozgat’ın bir kalemde yatırımdan aldığı pay. Havaalanı 250  milyon  liralık bir yatırım. Üst yapısıyla birlikte 300  milyon  liralık bir yatırım yapılıyor" diye konuştu. 

BAKAN ARSLAN: 16 YILDA DIŞ HAT  yolcu  TRAFİĞİ 233 KAT ARTIŞ GÖSTERDİ

Törende konuşan Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan ise havacılık alanında başlatılan değişimle son 16  Yılda  Türkiye nin havacılıkta dünyanın önde gelen ülkeleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =