Kars ve Erzincan'da sağanak ve dolu etkili oldu

 Kars  ve Erzincan'da  sağanak  ve  dolu  hayatı olumsuz etkiledi. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde öğleden sonra aniden başlayan ve bir anda etkisini artıran  sağanak  ve  dolu  yaklaşık 20 dakika sürdü.

haber7
0

Vatandaşların hazırlıksız yakalandığı yağış nedeniyle yollarda su  birikintileri oluştu. Bazı araçlar yollarda ilerlemekte güçlük çekti , çok sayıda  vatandaş da dolunun zarar vermemesi için araçlarının üzerini örttü.

Vatandaşlara zor anlar yaşatan  dolu  sebebiyle ilçe beyaz örtüyle  kaplandı.  İlçedeki Karayolları Bakım Şefliği bahçesine dolan dolular , işçilerce  küreklerle temizlendi.

 

İlçe sakinlerinden Ercan Cihangir , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  yaklaşık bir aydır havaların yağışlı geçtiğini belirterek , “Son günlerde aşırı  yağış oluyor. Arabalarımızı doludan korumak için üzerine bez örtü serdik." dedi.

Mehmet Öztürk ise "Hava aniden karardı , önce yağmur ardından dolu  yağarak haziran ayının ilk günü bize sürpriz yaptı." diye konuştu.

BEYAZA BÜRÜNDÜ

Sağanak ve  dolu  ,  Erzincan  ın Refahiye ilçesinde de etkisini gösterdi.

Yollarda su birikintilerinin oluşmasına sebep olan yağış sırasında  görüş mesafesinin düşmesi ve yolun kayganlaşması yüzünden Erzincan-Sivas karayolu  Refahiye ilçesi Kova mevkisinde bazı sürücüler hasarlı trafik kazalarına karıştı.

Dolu sebebiyle söz konusu bölge beyaza büründü.

Trafik ekiplerinin yollarda tedbir aldığı her iki kentte , yağışın  aralıklarla devam ettiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =