Siirt Kısa Film Festivali büyük coşkuyla sona erdi

Bu yıl ilki gerçekleştirilen 1.Uluslararası  Siirt   Kısa   Film   Festivali  , 7-11 Mayıs tarihlerinde sinemaseverlerle ile buluştu.

haber7
0

Festivalde , Avrupa’dan ve Türkiye’den yönetmenlerin Kurmaca , Belgesel , Animasyon ve Deneysel kategorilerinde yer alan  Kısa  filmleri yarıştı.

Bu festival kapsamında ,  Kısa  filmle ilgilenenlerin , başarılı ve etkili eserler üretmeye teşvik etmenin ve özendirmenin yanı sıra , Türk sinemasının geleceğine olumlu ve destekleyici katkılar sağlandığı ,  Kısa  filmciler tarafından dile getirildi.

Festivalin başından beri tüm ayrıntıları inceleyerek destek olan Ak Parti Genel Başkan Baş danışmanı  Siirt  Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay açılış konuşmasında “Sanat bir toplumun inceliğinin ve zarafetinin göstergesidir. Sanatı ihmal etmememiz gerekir. Bu güzel etkinliği sizlere sunabilmek için epeyce çalıştık. Katılım gösteren tüm sanatçılara ve İde Yapım Festival Direktörleri Baran Mayda ve Elçin Çelik’e çok teşekkür ediyorum.  Siirt  destanların ve kasidelerin yazıldığı , senaryolara ilham kaynağı olan çok güzel bir ilimiz. Bu coğrafyanın  Kısa   Film  festivalleri ile daha da görünür kılacağına umut ediyoruz” diye konuştu.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik ,  Siirt  Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşat Taşkın , Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ve  Siirt  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ın ayrıca desteklediği festivalin açılışında ve kapanışında iki farklı konser , tüm Siirt’i kucaklayacak bir etkinlik olarak iz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =