DS elektrikli SUV tanıtımı için kolları sıvadı

Fransız firma , Ekim ayında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda DS7 Crossback’in altında konumlandıracağı kompakt bir  Elektrikli  crossover-SUV tanıtmaya hazırlanıyor.

haber7
0

Crossover-SUV modeller ile ürün gamını genişletmeyi amaçlayan DS’nin tanıtacağı yeni otomobil , Audi Q2 ile rekabet edecek.  Elektrikli  bir versiyonu da bulunacak yeni otomobilin tek şarjda 200 km menzil sunabilmesi bekleniyor.

PSA Grubu’na ait Kompakt Modüler Platform üzerinde temellendirilecek şehir odaklı crossover modelin , 50 kW civarında bir batarya kapasitesi sunması planlanıyor. DS3’ün de yerini alacak otomobil hakkında açıklama yapan PSA Grubu’nun İngiltere patronu Stephane Le Guevel; “Küçük otomobil pazarı 3 kapılı modellerden çok küçük SUV’lara kayıyor. Bu yüzden müşterilerimize 3’ten daha farklı bir model sunacağız.” dedi.

 

 

DS’yi B segmentinde temsil edecek  Elektrikli  crossover otomobilin tanıtılmasının ardından yeni modellerin geleceğini doğrulayan Le Guevel , bu araçların dördünün  SUV  olacağını belirtti. Otomobilin 7’nin küçük versiyonu gibi bir tasarıma sahip olmayacağını belirten  DS  , araçta kendine has bir tasarım dili kullanılacağını açıkladı. 

Firmanın 7 gibi büyük modellerinde hibrit seçeneği sunulacağını belirten Le Guevel , tanıtılacak otomobil gibi daha küçük modellerin ise  Elektrikli  olarak satın alınabileceğini açıkladı.

2019’da satışa sunulması beklenen  Elektrikli  crossover-SUV’un , DS7 Crossback’ten üç kat daha fazla satış gerçekleştirilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =