Satmaya getirdiği 30 silahla yakalandı

 Kırıkkale   Emniyet  Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri , uzun süredir takip ettikleri T.S.'yi (45) satmak için kente  getirdiği  silahlarla birlikte yakaladı.

haber7
0

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri , Doğu illerinden  getirdiği  silahları  Kırıkkale  de sattığını belirledikleri T.S. yi takibe aldı.

Polis timleri , yine kente geldiği ihbarını aldıkları T.S. yi , Kırıkkale-Kırşehir Karayolu nda durdurup otomobilinde arama yaptı. Aramalarda , otomobilin özel bölmelerine gizlenmiş 2 kalaşnikof tüfek , 2 thomson otomatik tabanca ve 24 çeşitli markalarda tabanca ile birlikte bu silahlara ait 2 bin mermi ele geçirildi.

Polis ekiplerinin T.S. nin  Kırıkkale  nin Bağlarbaşı Mahallesi ndeki evinde yaptıkları aramalarda ise 2  silah  ile birlikte para kasasının gizli bölümünde 280 bin ve 70 bin liralık senetler ele geçirildi. T.S. gözaltına alınarak sorgulanmaya başlandı. Kırıkkale  Emniyet  Müdürü Mahmut Çorumlu , olay sonrası basın mensuplarına bilgi verirken , "Çalışmalarından dolayı  Kaçakçılık  ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerimizi kutluyorum" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =