Erdoğan: Attığım tweet sinir uçlarına dokundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Londra'da basın mensuplarına mülakat verdi. Gündeme ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulunan  Erdoğan  , İsrail’e karşı uluslararası camianın ve İslam dünyas

haber7
0

Akşam Gazetesi nden Murat Kelkitlioğlu nun haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , İsrail in , Filistinlilere uyguladığı katliamla ilgili Arap Ligi ve İslam dünyasından gelen tepkileri ve Türkiye nin kararlı tutumunu değerlendirdi.

ATTIĞIM  tweet  SİNİR UÇLARINA DOKUNMUŞ OLMALI

 

 

Hamas ı terör örgütü olarak görmediğini belirten  Erdoğan  , şunları söyledi: "Netenyahu nun attığı  tweet  e verdiğim cevap  sinir  uçlarına dokunmuş olmalı. Filistinlilerin direnişine destek çıkmamız bunları rahatsız ediyor. Ben bu çerçevede Hamas ı bir terör örgütü olarak görmedim , görmüyorum.

İSRAİL İŞGALCİ DURUMUNDADIR

Hamas , Filistinlilerin işgal altındaki topraklarını kurtarmanın gayreti içindeki direniş hareketlerinden biridir. İsrail orada işgalci durumundadır. Sizlerle bu sohbetimizin hemen öncesinde burada , antisiyonist hahamlarla da görüştüm. Bunlar İsrail in Siyonist olduğunu söylüyorlar.

Biz bunu söylediğimizde bazıları çıldırıyor. Görüştüğümüz hahamlar , bize karşı olmadıklarını söylüyorlar. ‘Siz Yahudiler ile Siyonistler arasındaki ayrımı iyi yapan bir lidersiniz diyorlar." dedi

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =