ABD’den bir ilk! 4 ismi yaptırım listesine aldılar

 ABD  Hazine Bakanlığının , Hizbulla'’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'a yönelik yaptırımları genişlettiği , aralarında Nasrallah'ın yardımcısı Naim Kasım'ın da bulunduğu 4 Hizbullah yetkilisini ise ilk defa

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Yabancı Varlıkları Kontrol  Ofisi’nin  yaptırım  listesini güncellediği , Hüseyin el-Halil , İbrahim Emin El  Seyyid , Naim Kasım , Muhammed Yezbak’ın Hizbullah Finansal Yaptırımları  Düzenlemesinin İkincil  yaptırım   listesine  eklendiği belirtildi.

Açıklamada , "Özel Tanımlı Terörist Listesi nde" yer alan Hasan  Nasrallah ın ise ayrıca "Özel Tanımlı Küresel Terörist Listesine" de alındığı  bilgisine yer verildi.

Bu adımla Nasrallah a yönelik yaptırımlar genişletilmiş oldu.

DEAŞ IN BATI AFRİKA KOLUNA YAPTIRIM

 Açıklamada , ayrıca ağırlıklı olarak Mali , Nijer ve Burkina Faso’da  aktif olan Büyük Sahra DEAŞ’ı , Büyük Sahel DEAŞ’ı ve İslami Sahel olarak da  bilinen Batı Afrika DEAŞ’ı da  yaptırım   listesine  alındığı ifade edildi.

Büyük Sahra DEAŞ’ı olarak bilinen örgütün elebaşı Adnan Ebu Velid  Sahravi nin de  yaptırım   listesine  alındığı kaydedildi.

DEAŞ terör örgütünün Batı Afrika’daki kolu olan grupla ilgili bir  açıklama da Dışişleri Bakanlığından yapıldı.

Dışişleri Bakanlığının açıklamasında Büyük Sahra DEAŞ’ı olarak bilinen  örgütün Yabancı Terör Örgütü  listesine  alındığı ifade edilirken örgütün lideri  olarak tanınan Adnan Ebu Velid Sahravi’nin de "Özel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =