Bakan Bak ilk iftarı gençlerle yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın  Bak  , Gençlik Haftası kapsamında 81 il , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) , Almanya , Fransa , Hollanda , Avusturya ve Azerbaycan'dan birer kadın ve erkek olmak üzere toplam 174 temsilc

haber7
0

The Green Park Otel de gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan  Bakan   Bak  , İsrail in yaptıklarına dikkati çekerek , "İsrail zulmüne sessiz kalamayız. Onu şiddetle kınıyoruz." dedi.

"Kimse bu milete diz çöktüremez" diyen  Bak  , şöyle devam etti:

"Barışçıl gösteriler yapan Filistinliler in üzerine ateş açıldı ve 60 ın üzerinde Filistinli şehit oldu. Üç bine yakın yaralı var. Dünyanın kabul edeceği bir şey değil. Suriyeli mültecilerin durumunu görüyorsunuz. Vatansız olmaz , bayraksız olmaz. Bu coğrafyada bin yıldan fazladır varız ve var olacağız. Türk milletinin genlerinde azim ve şefkat var. Her zaman mazlumların yanında olduk. İnsanlara yardım etmek ne kadar güzel bir şey. Hayat bir mücadele. Hedefimiz ülkemizin büyümesi ve gelişmesi. Hedefimiz , gelecek nesilere güçlü bir Türkiye taşımak."

 Bu ülkenin gençlerini çok sevdiklerini anlatan Osman Aşkın  Bak  , "Bu ülkenin geleceğisiniz. Ramazan-ı Şerif başladı. İlk orucumuzu tuttuk , ilk iftarımızı yaptık. Allah kabul etsin." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı  Bak  , gençlerin enerjik ve heyecanlı olmaları gerektiğini vurgulayarak , "Hayalleriniz ve hedefleriniz olmazsa o enerjiyi yakalayamıyorsunuz. Türkiye sıçrama noktasında. Sayın Cumhurbaşkanımız , 2023 , 2053 ve 2071 hedeflerini koydu. İleriye yönelik hedefler konuldu." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =