Bilal Erdoğan, hafızlık icazet merasimine katıldı

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde  hafızlık  eğitimini tamamlayan öğrenciler için  icazet  töreni düzenlendi.

haber7
0

Okulda düzenlenen programda konuşan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi  Bilal   Erdoğan  , hafız olanları tebrik ederek , onlara eğitim hayatlarında başarı diledi.

Erdoğan , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın  hafızlık  programına yönelik büyük desteklerinin olduğunu ifade ederek , şunları söyledi: "Hafızlık çalışması bu okulda büyüyerek devam etti. Türkiye de  hafızlık  alanında çok güzel işler yapılmaya başlandı. Şu anda Anadolu nun her yerinde imam hatip liselerinde  hafızlık  kulüpleri çalışmalarına devam ediyor , bunun dışında da  hafızlık  ortaokulları git gide açılmaya başlandı. Bu okullarda da her sene yüzlerce , binlerce hafızımız  icazet  alıyorlar. Bütün emeği geçenlere , hocalarımıza en başta da hafız kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.

Hayatlarının geri kalanında da Kur an ın hadimleri olarak her nerede ne işle meşgul olurlarsa olsunlar , Kur an ın hadimleri olarak hayatlarının geri kalanını sürdürsünler inşallah." Okul müdürü Mithat Tekçam da  hafızlık  öğrencilerinin büyük gayretle çalıştığını , yurt içinde ve dışında düzenlenen kamp programlarıyla  hafızlık  icazeti almaya hak kazandıklarını belirtti. Konuşmaların ardından , bu yıl hafız olan 19 öğrenciye birer altın ve umre ödülü hediye edildi.

Öğrencilere ayrıca üniversite öğrenimleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =