Meclis tatile girdi
Etiketler:

 Meclis  , 24 Haziran kesin seçim sonuçlarının YSK tarafından ilamını takip eden üçüncü günü saat 14.00'de toplanmak üzere  tatile  girdi

haber7
0

TBMM Genel Kurulu nda , Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin oylaması öncesi siyasi parti temsilcileri söz alarak 26. Yasama Dönemi nin son konuşmalarını yaptı. 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay , bugün itibarıyla 26. Dönem in sonuna geldiklerini belirterek , 26. Dönem de tarihi günler yaşandığını ve aynı zamanda üzüldükleri günlerin de olduğunu söyledi. 

 

 

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu , 26. Dönem boyunca tüm Türkiye nin aslında derin acılar yaşadığını öne sürdü. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise bir dönemi tamamladıklarını belirterek , "15 Temmuz gecesi bir hain darbe girişimine hep beraber direnmenin gururunu taşıyoruz ama ardından 20 Temmuz da bir sivil darbeye boyun eğmenin ve Meclisin yetkilerinin bir saraya devredilmesinin ayıbını da taşıyoruz." ifadesini kullandı. 

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş , 26. Dönem de iyi ve kötü günlerinin olduğunu söyledi. 

15 Temmuz hain darbe girişiminde kahraman milletvekillerinin  Meclis  te kahramanca durduklarına şahitlik ettiklerini anımsatan Elitaş , şöyle devam etti:

"Nasıl 1920 de bu Gazi  Meclis  , Türkiye Cumhuriyeti ni kurduysa 2016 yılında da bu  Meclis  , kahraman milletvekillerinin vasıtasıyla darbecileri önledi. Milletin verdiği yetkiyle Türkiye nin işgal edilmesine dur deme imkanını bulmuş oldu. Kahraman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =