ABD'den Kim'in restine cevap!
Etiketler:

 ABD  Başkanı Donald Trump , 12 Haziran'da Kuzey Kore lideri  Kim  Jong-un ile yapılması planlanan görüşmeye ilişkin "Henüz bir şey görmedik , duymadık. Bize bir bildirim de yapılmadı. Neler olacağını göreceğiz&q

haber7
0

Trump , Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile Beyaz Saray daki görüşmesi öncesinde Oval Ofis te basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Trump , ABD ile Güney Kore arasındaki askeri tatbikatı gerekçe gösteren Pyongyang ın , Seul ile üst düzey görüşmeleri askıya alması ve Trump ile 12 Haziran da yapılması planlanan görüşmenin de tehlikeye girebileceği uyarısında bulunmasını değerlendirdi.

 

 

"BİZE HERHANGİ BİR BİLDİRİM YAPILMADI"

Kendilerine Kuzey Kore den herhangi bir bildirimde bulunulmadığını vurgulayan Trump , "Henüz bir şey görmedik , duymadık. Bize herhangi bir bildirim de yapılmadı. Neler olacağını göreceğiz." şeklinde konuştu.

Kuzey Kore lideri  Kim  ile görüşmesinin olup olmayacağına ilişkin ısrarlı sorulara net bir yanıt vermekten kaçınan Trump , "Neler olacağını göreceğiz." yorumunu yapmakla yetindi.

ORTAK TATBİKAT SORUN OLDU 

Kuzey Kore ,  ABD  ve Güney Kore nin ortak askeri tatbikatını "provokasyon" olarak niteleyerek , Güney Kore ile yüksek düzeyli müzakereleri askıya almıştı.  Kuzey Kore lideri  Kim  Jong-un ile Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in arasında geçen ay yapılan görüşmenin devamı olan ve yarın sınırdaki Panmunjom ateşkes köyünde yapılması planlanan yüksek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =