'Araplar olarak İsrail ile başa çıkarmıyoruz'

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn , Arapların kendi içindeki karışıklıkların Filistinlilere yönelik  İsrail  uygulamalarıyla  başa  çıkmayı olumsuz etkilediğini söyledi.

haber7
0

Lübnan Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Avn , Bakanlar Kurulu toplantısında ,  İsrail  in  Gazze  Şeridi ndeki göstericilere karşı işlediği katliamı kınayarak , "Arapların mevcut karışıklığı ,  İsrail  in Filistinlilere yönelik uygulamalarıyla  başa  çıkmayı olumsuz etkiliyor" dedi.

Kudüs ün "İsrail in başkenti"  olarak  görülmesini kınayan Cumhurbaşkanı Avn , Filistin meselesinin hem Arap Birliği zirvelerinde hem de  Lübnan  a gelen yabancı yetkililer ile görüşmelerinde öncelik konu olduğuna dikkati çekti.

Avn , ayrıca  Lübnan  ın , İslam İşbirliği Teşkilatı nın (İİT) cuma günü İstanbul da gerçekleştireceği olağanüstü toplantıya katılma daveti aldığını ve Dışişleri Bakanı Cibran Basil in toplantıda hazır bulunacağını aktardı.

Bu arada Başbakan Saad el-Hariri de  Gazze  Şeridi nde gerçekleştirilen katliamın büyük bir suç olduğuna ve  Lübnan  Bakanlar Kurulu nun Filistin davasına değişmez yaklaşımına vurgu yaptı.

Lübnan ın yeni bir döneme doğru ilerlediğini ve ülkeyi korumak için daha çok uzlaşı ile birliğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Hariri ,  Lübnan  da elde edilen başarıların tümünün müdahalesiz siyasi uzlaşıların meyvesi  olarak  ortaya çıktığını kaydetti.NEKBE (BÜYÜK FELAKET)

Gazze nin  İsrail  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =