'Araplar olarak İsrail ile başa çıkarmıyoruz'

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn , Arapların kendi içindeki karışıklıkların Filistinlilere yönelik  İsrail  uygulamalarıyla  başa  çıkmayı olumsuz etkilediğini söyledi.

haber7
0

Lübnan Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Avn , Bakanlar Kurulu toplantısında ,  İsrail  in  Gazze  Şeridi ndeki göstericilere karşı işlediği katliamı kınayarak , "Arapların mevcut karışıklığı ,  İsrail  in Filistinlilere yönelik uygulamalarıyla  başa  çıkmayı olumsuz etkiliyor" dedi.

Kudüs ün "İsrail in başkenti"  olarak  görülmesini kınayan Cumhurbaşkanı Avn , Filistin meselesinin hem Arap Birliği zirvelerinde hem de  Lübnan  a gelen yabancı yetkililer ile görüşmelerinde öncelik konu olduğuna dikkati çekti.

Avn , ayrıca  Lübnan  ın , İslam İşbirliği Teşkilatı nın (İİT) cuma günü İstanbul da gerçekleştireceği olağanüstü toplantıya katılma daveti aldığını ve Dışişleri Bakanı Cibran Basil in toplantıda hazır bulunacağını aktardı.

Bu arada Başbakan Saad el-Hariri de  Gazze  Şeridi nde gerçekleştirilen katliamın büyük bir suç olduğuna ve  Lübnan  Bakanlar Kurulu nun Filistin davasına değişmez yaklaşımına vurgu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =