Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması!

 Arap   Birliği  ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına karşı "mümkün olan en üst siyasi uygulamayı" hayata geçirmeyi planlıyor.

haber7
0

Arap  Birliği  Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zeki ,  Arap  Birliği’nde daimi temsilciler seviyesinde yapılan olağanüstü toplantıda Filistinlilere tam destek verilmesi ve ABD nin  Kudüs  kararının reddedilmesi ile ilgili karar tasarısının değerlendirildiğini söyledi.

Toplantının ardından Husam Zeki , Suudi Arabistan ın Kahire Büyükelçisi ve  Arap   Birliği  Daimi Temsilcisi Usame Nakla ile Filistin Büyükelçisi ve  Arap   Birliği  Daimi Temsilcisi Diyab el-Luh ortak basın toplantısı düzenledi.

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki , karar tasarısının yarın yapılacak Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı nda sunulacağını , tasarının ABD nin büyükelçiliğini  Kudüs  e taşıması ve İsrail in Filistin halkına karşı düşmanca tavırlarına karşı  Arap  Birliğinin alabileceği "en üst siyasi uygulamayı" kapsadığını söyledi.

Tasarıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyen Zeki , Filistin halkının da mümkün olan en güçlü şekilde destekleneceğini kaydetti.

Suudi Arabistanlı Büyükelçi Nakla da ABD nin büyükelçiliğini  Kudüs  e taşıması ve İsrail in Filistin halkına karşı düşmanca tavrının toplantıda değerlendirildiğini ifade etti.

Filistin Büyükelçisi Luh ise ABD nin  Kudüs  kararı ve İsrail in yaptığı katliamlar nedeniyle Filistin de çok zor bir dönemece girildiğini söyledi.

Bugün daimi temsilciler seviyesinde toplanan  Arap  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =