Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması!

 Arap   Birliği  ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına karşı "mümkün olan en üst siyasi uygulamayı" hayata geçirmeyi planlıyor.

haber7
0

Arap  Birliği  Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zeki ,  Arap  Birliği’nde daimi temsilciler seviyesinde yapılan olağanüstü toplantıda Filistinlilere tam destek verilmesi ve ABD nin  Kudüs  kararının reddedilmesi ile ilgili karar tasarısının değerlendirildiğini söyledi.

Toplantının ardından Husam Zeki , Suudi Arabistan ın Kahire Büyükelçisi ve  Arap   Birliği  Daimi Temsilcisi Usame Nakla ile Filistin Büyükelçisi ve  Arap   Birliği  Daimi Temsilcisi Diyab el-Luh ortak basın toplantısı düzenledi.

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki , karar tasarısının yarın yapılacak Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı nda sunulacağını , tasarının ABD nin büyükelçiliğini  Kudüs  e taşıması ve İsrail in Filistin halkına karşı düşmanca tavırlarına karşı  Arap  Birliğinin alabileceği "en üst siyasi uygulamayı" kapsadığını söyledi.

Tasarıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyen Zeki , Filistin halkının da mümkün olan en güçlü şekilde destekleneceğini kaydetti.

Suudi Arabistanlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =