Her şeyi muhtar başlatmış!

Diyarbakır'da 16 Nisan referandumu sırasında sandık başında 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayetin davasında dosyaya giren görüntüler , olayları , muhtarın bir seçmene ne oy kullanmasıyla ilgili m

haber7
0

Cinayetin ardından jandarmanın tuttuğu tutanakta da katl zanlısının , "Komutanım ben devlet için vurdum. Hapis yatacağımı biliyorum" yer aldı.

Diyarbakır ın Çermik ilçesine bağlı Yabanardı köyünde , 16 Nisan 2017 deki anayasa değişikliği referandumunda sandık başında 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili , tutuklu sanık Mehmet Yıldız ın "kasten öldürme" suçundan ömür boyu hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmada , mağdur avukatı Mehmet Emin Aktar , kavganın başlamasına neden olan oy kullanmaya müdahale sırasında çekildiği belirtilen görüntüleri dosyaya sundu.

Çermik ilçesine bağlı Yabanardı köyünde , 16 Nisan referandumu sırasında seçim sandıklarının kurulduğu köy okulunun bahçesinde akraba olan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada , korucu Abdurrezzak Yıldız öldü , oğlu Şeyhmus ise yaralandı.

Şeyhmus Yıldız ı otomobili ile hastaneye götürmek isteyen İdris Yıldız da köy içinden geçerken kimliği belirsiz kişilerin uzun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =