Her şeyi muhtar başlatmış!

Diyarbakır'da 16 Nisan referandumu sırasında sandık başında 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayetin davasında dosyaya giren görüntüler , olayları , muhtarın bir seçmene ne oy kullanmasıyla ilgili m

haber7
0

Cinayetin ardından jandarmanın tuttuğu tutanakta da katl zanlısının , "Komutanım ben devlet için vurdum. Hapis yatacağımı biliyorum" yer aldı.

Diyarbakır ın Çermik ilçesine bağlı Yabanardı köyünde , 16 Nisan 2017 deki anayasa değişikliği referandumunda sandık başında 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili , tutuklu sanık Mehmet Yıldız ın "kasten öldürme" suçundan ömür boyu hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmada , mağdur avukatı Mehmet Emin Aktar , kavganın başlamasına neden olan oy kullanmaya müdahale sırasında çekildiği belirtilen görüntüleri dosyaya sundu.

Çermik ilçesine bağlı Yabanardı köyünde , 16 Nisan referandumu sırasında seçim sandıklarının kurulduğu köy okulunun bahçesinde akraba olan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada , korucu Abdurrezzak Yıldız öldü , oğlu Şeyhmus ise yaralandı.

Şeyhmus Yıldız ı otomobili ile hastaneye götürmek isteyen İdris Yıldız da köy içinden geçerken kimliği belirsiz kişilerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda yaşamını yitirdi. Şeyhmus Yıldız da kurtarılamadı.

Kavga sırasında silah kullandığı görgü tanıklarınca da tespit edilen eski korucu Mehmet Yıldız , ölenlerin yakınları tarafından darp edildi. Gözaltına alınıp tutuklanan Mehmet Yıldız hakkında kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle iddianame ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =