Bu fotoğraf Washington Post'u da rahatsız etti!

Amerika'nın en büyük gazetelerinden  Washington   Post  , Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Londra'da Türk futbolcular İlkay Gündoğan ve Mesut Özil ile görüşmesini sayfalarına taşıdı.

haber7
0

.Haber7 Spor Dış Haberler

Almanya ile  Türkiye  nin  EURO2024  e ev sahipliği yapmak için yarış içerisindeyken Londra da verilen bu görüntünün adil olmadığının vurgulandığı yazıda politik açıdan gergin olan  Almanya  -  Türkiye  bağlarının spor açısından da gerildiği ifade edildi.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel in konuyla ilgili yaptığı Oyuncularımızın  Erdoğan  ın  Türkiye  deki seçim kampanyası için kendilerini kullandırması tarafımızca iyi karşılanmamıştır açıklamasından bahseden  Washington   Post  ,  Türkiye  Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören in Grindel e Futbola siyaset bulaştırmak korkunç bir hatadır  özetli cevabına ise haberinde yer vermedi.

ADAY ŞEHRİMİZ GAZİANTEP İ KARALADILAR

Aynı haberde  Washington   Post  yazarı ,  Türkiye  nin  EURO2024  e aday olarak gösterdiği 9 şehirden biri olan Gaziantep in coğrafi konumunun altı çizdi. Gaziantep in Suriye sınırına 65 kilometre uzaklıkta olduğunun vurgulandığı bölümde ABD ve diğer birçok ülkenin vatandaşlarına  Türkiye  nin Güneydoğusuna gitmemelerini tavsiye ettiği anlatıldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =