5 kişinin öldüğü arazi kavgasına 16 gözaltı

Diyarbakır'ın  Ergani  ilçesinde , dün  arazi  anlaşmazlığı nedeniyle 2 ailenin fertleri arasında çıkan ve 5  kişinin  hayatını kaybettiği 2  kişinin  de yaralandığı olayla ilgili , her iki aileden toplam 16 kişi gözalt

haber7
0

Silahlı çatışmada yaşamını yitiren Sosyal Ailesi nden 4 kişi Çınar ilçesinde , Eken Ailesi nden 1 kişi ise çatışmanın meydana geldiği köyde toprağa verildi. 

Diyarbakır Ergani ye bağlı Akçakale köyü Şeyhgür mezrasında dün saat 13.00 sıralarında , mahkemeye taşınan  arazi  anlaşmazlığı yüzünden Ekinci ve Soysal aileleri fertleri arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek silahların da kullanıldığı kavgaya dönüştü. Silahlı çatışmada Ayşe Sosyal (51) , Abdulkadir Sosyal (21) , Ferhan Sosyal (17) , Sadrettin Sosyal (17) ve Ünal Eken (16) yaşamını yitirdi , 2 kişi yaralandı. Yaralıların tedavilerinin hastanede devam ettiği öğrenildi.

 

 

16 ŞÜPHELİYE GÖZALTI

Jandarmanın olayla ilgili soruşturması kapsamında , her iki aileden 16 kişi gözaltına alındı. Çatışmanın yaşandığı Şeyhgür mezrasına dün gelen 135 i korucu , 250 güvenlik görevlisinin de köyde ve çevresinde önlemlerini sürdürdüğü belirtildi. 

CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ

Silahlı çatışmada yaşamını yitiren Sosyal Ailesi nden 4 kişi Çınar ilçesinde , Eken Ailesi nden 1 kişi ise çatışmanın meydana geldiği köyde toprağa verildi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =