Teşkilat tarihindeki ilk kadın CIA direktörü oldu!

 ABD  Başkanı Donald Trump'ın  CIA   direktörü  adayı gösterdiği 'işkenceci' lakaplı  Gina Haspel  , ilk onayı Senato İstihbarat Komisyonu'ndan aldı.

haber7
0

Mike Pompeo nun  ABD  Senatosundan onay alarak Dışişleri Bakanlığı görevine resmen başlaması üzerine ayrıldığı Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne vekaleten  Gina Haspel  getirilmiş ,  Trump  ın aday gösterdiği Haspel in bazı Beyaz Saray yetkililerinin "işkenceci bir isim Senatoda onay alamaz" şeklindeki endişelerini dile getirmesinin ardından adaylıktan geri çekilmek istediği iddia edilmişti.

Ajansların son dakika duyurduğu haberde , Amerika Komitesi Haspel in  CIA  adaylığını onayladı.

İŞKENCE GEÇMİŞİNE RAĞMEN ONAYLANDI

ABD Senatosunda 51 e 49 üstünlüğü bulunan Cumhuriyetçilerin fire vermemesi halinde Haspel in onay almasının beklendiği kaydedilmişti , ajansların son dakika olarak duyurduğu haberde , Senato nun Haspel in adaylığını "işkence geçmişine" rağmen onayladıkları açıklandı.

TRUMP DESTEK ÇIKMIŞTI

Haspel e her zaman destek olan  Trump  , Twitter hesabından "CIA Direktörü için son derece saygın adayım  Gina Haspel  i teröre karşı çok sert diye istemiyorlar , çünkü kendisi Teröristlere karşı çok sert biri. Kazan Gina!" demişti.

SÖZ VERMİŞTİ

Haspel ,  ABD  Senatosu İstihbarat Komitesinde senatörlerin sorularını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =