Papa'dan İsrail katliamıyla ilgili açıklama

 Papa  Franciscus , İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama ilişkin "Ölüm ve yaralanmalardan dolayı büyük keder duyuyorum. İlgi ve dualarımla bütün acı çekenlerin yanındayım. Şiddetin asla barışa

haber7
0

Papa Franciscus ,  İsrail  in Gazze de yaptığı katliama ilişkin "Ölüm ve yaralanmalardan dolayı büyük keder duyuyorum. İlgi ve dualarımla bütün acı çekenlerin yanındayım. Şiddetin asla barışa götürmeyeceğini bir kez daha yineliyorum." dedi.

Vatikan ın resmi haber sitesi Vatican News de yayımlanan habere göre  Papa  Franciscus , bugünkü hitabında "kutsal topraklardaki şiddetin sona ermesi ve diyaloğun başlaması" çağrısında bulundu.

Papa ,  İsrail  in Gazze deki katliamına ilişkin , "Ortadoğu da ve kutsal topraklarda gerginliğin tırmanmasından , barış , diyalog ve müzakere yolundan gittikçe daha da uzaklaştıran şiddet sarmalından son derece endişeliyim. Ölüm ve yaralanmalardan dolayı büyük keder duyuyorum. İlgi ve dualarımla bütün acı çekenlerin yanındayım. Şiddetin asla barışa götürmeyeceğini bir kez daha yineliyorum." ifadelerini kullandı.

Savaşın savaşa , şiddetin de şiddete yol açtığının altını çizen  Papa  , "Müdahil olan tüm tarafları ve uluslararası toplumu , diyalog , adalet ve barışın üstün gelebilmesi için taahhütlerini yinelemeye davet ediyorum." dedi.

İsrail askerlerinin ABD nin Tel Aviv büyükelçiliğinin Kudüs’e taşımasını protesto etmek ve Nekbe nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş , yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere en az 3 bin kişi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =