New York Times'in manşetine Türkiye'den tepki

AB Bakanı Ömer Çelik ,  New   York  Times'taki bir yazıda Filistinli protestoculara ilişkin kullanılan ifadeleri eleştirdi.  New   York  Times'ın kirli bir dil kullandığını belirten Çelik , ifadelerin gerçeği örtm

haber7
0

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ,  New   York   Times  ta yayımlanan bir yazıda , Filistinli protestoculara ilişkin kullanılan ifadelere  tepki  gösterdi.

Bakan Çelik , resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , "New  York   Times  Çok sayıda Filistinli protestolar sırasında öldü. diye yazıyor. Kirli bir dil bu. Gerçeği örtmek üzere kurgulanmış. Doğru dil: Çok sayıda Filistinli , İsrail askerleri tarafından kasten öldürüldü." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump ın daha önce aldığı karar doğrultusunda , ABD nin Tel Aviv deki büyükelçiliğini dün resmen Kudüs e taşıması , bölgede infiale yol açtı.

İsrail askerleri , ABD nin Kudüs te büyükelçilik açmasını  protesto  etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan Filistinlilerden 61 ini şehit etti , 2 bin 770 den fazlasını yaraladı.

İsrail in saldırısına sert  tepki  gösteren Türkiye , şehit Filistinliler için 3 günlük milli yas kararı aldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =